HOŞGELDİN ZİYARETÇİ KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP

TAKİP EDİN:

 • Algojin Üzerlik Tohumu Yağı

Algojin Üzerlik Tohumu Yağı

 • Ürün Fiyatı

   140,00

 • Stok Durumu

  Stok Var

 • Ürün Kategorisi

 • Ürün Adeti
 • Sepet
 • Algojin Üzerlik Tohumu Yağı (50cc)

Ürün Açıklaması

Algojin Üzerlik Tohumu Yağı

 

Üzerik Tohumu Yağı Faydaları:

Üzerlik Tohumunda değişik yöntemlerle ancak yüksek maliyetlerle % 10-12 ham yağ elde edilir. İçeriğinde çok az yağ barındırdığı için değişik ve sistematik işlemlerden geçirilerek elde edilen Üzerlik Tohumu Yağı, modern tıbbın bu yüzyılda ayrıca ispatladığı, Üzerlik Tohumun’daki biyokimyasalların damar genişletici ve doku büyütücü etkisinin de olmasıdır.

 

Esfand ve Harmal olarak da bilinen üzerlik tohumu ilginç bir orta doğu tarihine sahiptir. Üzerlik tohumu (Peganum harmala), Nitrariaceae familyasından Afrika, Asya ve Amerika’nın sıcak bölgelerinde yetişen bir bitki türüdür. Türkiye’de halk arasında nazardan korunmak için kurusunu yakarak çıkan dumanı nazardan korumak istedikleri kişinin solumasını ,yada dumanın iş yeri veya evlerde büyü sihir nazar kovucu olduğu inancı vardır.Ayrıca bu bitkiden elde edilen kurutulmuş parçalar “kötü göz” e karşı korunmak için demet halinde yada ipe dizilerek evlere ve işyerlerine asılır İran’da ise havayı ve zihni arındırmak için bir tütsü olarak kullanılır.

 

Batı psikolojik hareketide üzerlik tohumunun, güçlü monoamin oksidaz inhibisyonu, yüksek doz DMT içerdiğini kabul edilmiştir.

 

DMT Dimethyltryptamine (DMT) güçlü bir alkaloid türüdür.

 

Dimetiltriptamin veya kısa adıyla DMT, beyin dolaylarındaki pineal bez tarafından uyku sırasında salgılanan bir çeşit halüsinojendir. Salgılanması rüyaların görüldüğü evreye denk gelir ve etkilerinin arasında zaman algısında değişim vardır. Beyin, uyku dışında sadece ölüm ve doğum sırasında DMT salgılar. “Işık görmek” yine hem içilen DMT sırasında hem de ölüm sırasında yaşanır. Halk arasında “üçüncü göz” diye tabir edilen yerin denk geldiği yer aslında DMT’nin salgılandığı pineal bezin tam üstüdür.

 

Günümüzde Peru’da, Amazon ormanlarında bazı kabileler tarafından “ayahuasca” adıyla kullanılmaktadır. Kullanımı birçok ülkede yasaktır. Ayahuasca’ Güney Amerika’daki Amazon bölgesinde yetişen Ayahuasca (Banisteriopsis caapi) sarmaşığıdır, bölgedeki yerli topluluklar tarafından yüzyıllardır şifa amaçlı kullanılmaktadır.

 

Ayrıca bir çok bilim adamı tarafından uyuşturucu olmadığı söylenilmesine rağmen hala sersem yapıcı madde sanılan molekül İnsan vücudundada bulunur. DMT, vücuda alındığında mistik zevk ve ruhani tecrübelere neden olup zihin açıcı, algı değiştirici, diğer alemlerle iletişim kurucu tesirlere yol açtığı bildirilmiştir.kimileri tarafından kalp gözü, gönül gözü veya üçüncü göz olarak adlandırılır.DMT içeren Üzerlik tohumunun bu materyalinin güçlenmesi için uygun bir görüş olduğunu bildirmektedirler en çok doğum ve ölüm anında salgılanır. varlık ötesi dünyaya bir kapı açıyor olabilir. bunu neden söylediğime gelince bu molekül yüksek yerlerde ve geceleride salgılanır.

 

Ağrıyı hafifletmek için geleneksel halk ilaçlarında ve antiseptik bir madde olan üzerlik tohumu yağı ayrıca antibakteriyel,Antifungal, antiviral, antioksidan, antidiyabetik, antitümör, antireishmanial, böcek öldürücü ve sitotoksik aktiviteleri ve hepatoprotektif ve antinosiseptif etkileri. Harmaline, harmine, harmalol, harman,kinazolin türevleri, vazisin, vasisinon, antrakinon içeren sabit yağı üzerlik tohumlarından elde edilmektedir .

Üzerlik tohumundaki biokimyasallarının damar genişletici ve doku büyütücü etkisinınde olmasıdır.
% 8.4 kadar rutubet, ihtiva ettiği; yakıldığında f/o 7.05 kül bıraktığı, asitte çözünmeyen kül %0.78; sülfatlı kül % 9.061 belirtilmiştir. Tohumlarında ise % 14.24 sabit yağ ihtiva ettiği, tohumlardada steroller, tanenler, serbest ve kombine şekerler, saponinler, antrakinon türevleri ve flavonlar bulunmadığı yazılmıştır. üzerlik tohumu ve yağı Türkiye, Suriye, İran, Pakistan, Hindistan, Mısır ve diğer ülkelerde ilaç olarak kullanılmaktadır.. Ortadoğu’da, özellikle İran ve Mısır’daki erkeklerdeki cinsel organ gelişmesi ve büyütmesinde kara harmal yani üzerlik tohumunun yağı kullanılmıştır ve hala günümüzdede bu etkisi nedeniyle ününü korumaktadır.

 

Bu ülkerde yaşayan erkekleri evlendikten sonra cinsel performanslarını korumak amacıyla; haftada bir kere Üzerlik tohumu Yağı ile tüm bedenlerini ovdururlar, sebebi ise erkaklikleriniz zinde tutmak içindir . Bu coğrafyalard üzerlik tohumu yağı’nın bir diğer adı da erkek yağı’dır. Fitokimyasal diğer özelliği de antibakteriyal ve antifungal olması sebebiyle insan vücudundan veya dış etkilerden oluşabilecek, hiçbir bakteri veya virüsün içinde yaşamasına izin vermez.

 

Bu ülkelerdeki erkek evladı ergenliğe çağına gelen baba, çocuğunun penisi daha kalın ve büyük, ilerde de erkekliğinin güçlü olması için üzerlik tohumu yağı’nı çocuğunun odasına yarı saklı şekilde bırakır. Bir şekilde bu yağı bulan erkek çocuk, gelişme çağı boyunca iç güdüsel olarak bu yağı mastürbasyon yaparken kayganlaştırıcı olarak kullanır ve zamanlada masaj ile uygulaması gerektiğini büyüklerinden öğrenir. Bu uygulama hiç konuşulmadan çocuğun ergenlik dönemi bitene veya evleneninceye tekrarlanır. Evlenip kendisinin de erkek çocuğu olduysa, kendiside bu geleneği devam ettirir, bu gelenek babadan oğula asırlardır süregelen erkekler arasında penis büyütme tekniği olmuştur.

Arkadaşlarınla Paylaş