HOŞGELDİN ZİYARETÇİ KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP

TAKİP EDİN:

 • Algojin Okaliptus Yağı

Algojin Okaliptus Yağı

 • Ürün Fiyatı

   60,00

 • Stok Durumu

  Stok Var

 • Ürün Kategorisi

 • Ürün Adeti
 • Sepet
 • Algojin Okaliptus Yağı (50cc)

Ürün Açıklaması

Algojin Okaliptus Yağı

 

Okaliptus Yağının Faydaları:

 

Kan akışının arttırılması: Okaliptüs yağı damar genişletici olarak kullanılabilir. Dolaşımı arttırarak dolaşım sistemine yardımcı olur. İlgili bölgeye masaj yaparken bir damla damlatmanız yeterli olacaktır.

 

Astım: Astım krizi sırasında göğsünüze birkaç damla okaliptüs yağı damlatarak masaj yapın. Aynı zamanda doğrudan koklayabilir veya bulunduğunuz ortamda havada yayılmasını sağlayabilirsiniz.

 

Beyne kan akışının arttırılması: Evinizde veya sınıfınızda okaliptüs yağının havaya karışarak solunmasını sağlayabilirsiniz. Bu kan akışını arttırarak beyne kan akışını kolaylaştıracaktır.

 

Bronşit: Bronşit hastaları okaliptüs yağını haricen veya teneffüs ederek kullanabilirler. Göğsünüzü, sırtınız ve boğazınızı bu yağdan birkaç damla ile sıvazlayabilirsiniz. Kokusunu şişeden içinize çekebilir veya yakalarınıza ve yastığınıza damlatabilirsiniz.

 

Nefes yollarında tıkanıklık: Nefes yolu tıkanıklıklarında okaliptüs yağı kullanılabilir. Burnunuzun etrafına uygulayabilir ve kokusunu içinize çekebilirsiniz.

 

Vücudu serinletme: Okaliptüs yağını vücudunuzu serinletmede kullanabilirsiniz. Bir sprey yardımıyla vücudunuza uygulayabilirsiniz.

 

Öksürük: Bulunduğunuz ortama yayılmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda göğüz, boğaz ve sırtınızı okaliptüs yağı ile sıvazlayabilirsiniz.

 

Şeker Hastaları: Şeker hastaları için de kan akışı problem olabilmektedir. Her gün duş sonrası bir losyonla beraber vücutlarına okaliptüs yağını uygulamaları kan akışını arttırmaya yardımcı olacaktır.

 

Dezenfektan: Anti-viral ve anti-bakteriyel özellikleri sayesinde temizlik sırasında kullanılabilirler.

 

Dizanteri: İki damla okaliptüs yağını karın bölgesine damlatarak saat yönünün tersine ovalayın. İshali azaltmaya, iltihabı ve enfeksiyonla savaşa yardımcı olacaktır.

 

Kulak İltihabı: Sakın okaliptüs yağını doğrudan kulak kanalına damlatmayın! Ancak bir damla okaliptüs yağını kulak kepçesine ve çevresine sürebilirsiniz.

 

Amfizem: Ayakların eklem yerlerine damlatarak masaj yapın. Göğsünüze bir damla dökerek masaj yapın.

 

Balgam söktürücü: Ayakların eklem yerine ve göğsünüze bir damla ile her gün masaj yapın.

 

Ateş: Yukarıda bahsedildiği gibi serinletici etkisi ateşi düşürmede ve vücudun enfeksiyon ile savaşında da kullanılabilir.

 

Grip: Gribin belirtilerine göre okaliptüs yağının kullanımı da değişecektir. Eklem yerlerinizde ağrılar yaşıyorsanız buralara damlatarak masaj yapabilirsiniz. Veya ishaliniz varsa karın bölgenize damlatarak uygulayabilirsiniz. Solunum yolu problemleri için aromasını teneffüs edebilirsiniz.

 

Hipoglisemi: Kan şekeri düşüklüğü için ayak tabanınıza birkaç damla damlatarak ovalayabilirsiniz.

 

İltihap: İltihaplanmış bölgeye birkaç damla uygulayabilirsiniz.

 

İris enfeksiyonu: Sakın okaliptüs yağını doğrudan göze damlatmayın! Ancak birkaç damla okaliptüs yağını şakaklara damlatarak masaj yapabilirsiniz.

 

Uçak tutması: Uzun uçak yolculuklarından sonra uyku düzeniniz bozulduysa, kokusu ve kendisi ile okaliptüs yağını kullanabilir ve bu sayede uykunuzu açabilirsiniz.

 

Böbrek Taşı: İlgili bölgeye günde üç defa birkaç damla damlatarak ovalayın.

 

Bitlenme: Doğal bir böceksavar olduğundan bitler ile mücadelede kullanılabilir.

 

Kızamık: Hastalık süresince evde okaliptüs yağı kullanarak teneffüs edilmesini sağlayın. Ayaklarda eklem yerlerine sürerek ovalayın.

 

Nevralji: Ağrıları azaltmak için uygun bölgeye uygulayarak masaj yapın.

 

Nevrit: Sinir iltihaplanmasının olduğu bölgeye birkaç damla döküp ovalayın. Yine ayaklarda eklem yerlerine sürerek masaj yapın.

 

Fazla Çalışmış Kaslar: Ağrı yapan, hamlayan kaslara birkaç damla ile masaj yapın. Masajı hep kalp yönüne doğru yapın.

 

Ağrı: Ağrının çeşidine ve görülen bölgeye göre değişebilir. Genelde haricen birkaç damla uygulayarak masaj yapmak ve ayaklarda eklem yerlerine sürerek ovalamak tavsiye edilir.

 

Zatüre: Havaya karışarak teneffüs edilmesi ve doğrudan haricen göğüs bölgesine masaj yapılması ciğerlerin temizlenmesine yardımcı olacaktır. El ve ayaklardaki eklem yerlerine de uygulanabilir.

 

Solunum ile ilgili virüsler: Hastalık boyunca okaliptüs yağının odanızda buharlaşmasını sağlayarak teneffüs edin.

 

Burun nezlesi: İltihaplanma ile savaşmak ve solunum yollarını açmak için şişeden koklayabilirsiniz. Bir damla damlatarak sinüslerinize masaj yapabilirsiniz. Sıcak su torbası ile baskı uygulayabilirsiniz.

 

Zona Hastalığı: Anti viral ve antiflamatuar özellikleri sayesinde zona yarasına sahip bölgeye uygulandığında faydası görülebilir. Banyo yaparken küvet suyunuza damlatabilir, yaralı bölgeye sıcak su torbası ile baskı uygulayabilirsiniz.

 

Sinüzit: Sinüslere sıcak su torbası ile beraber baskı yapın. 1-2 damla okaliptüs yağı ile ellere ve ayaklara masaj yapın. Doğrudan veya oda havasına karıştırarak teneffüs edin.

 

Tenisçi Dirseği: Bu konuda uzman bir masör ile bölgeye masaj uygularken okaliptüs yağından birkaç damla kullanmayı unutmayın.

 

Verem: Okaliptüs yağı bakteri ile savaşmada etkilidir. Ciğerleri temizler. İltihaplanmayı azaltır. Düzenli şekilde odanızın havasına karıştırın. Göğsünüze ve sırtınıza ikişer damla damlatarak masaj yapın.

Arkadaşlarınla Paylaş