HOŞGELDİN ZİYARETÇİ KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP

TAKİP EDİN:

 • Algojin Nane Yağı

Algojin Nane Yağı

 • Ürün Fiyatı

   45,00

 • Stok Durumu

  Stok Var

 • Ürün Kategorisi

 • Ürün Adeti
 • Sepet
 • Algojin Nane Yağı (50cc)

Ürün Açıklaması

Algojin Nane Yağı

 

Nane Yağının Faydaları:

⦁ Mide ağrılarını azaltır.

⦁ Ağız kokusunu giderir.

⦁ Zihni geliştirir. Odaklanmayı ve konsantre olmayı arttırır.

⦁ Sindirim sistemini rahatlatarak hazımsızlığı önler.

⦁ Enerji verir.

⦁ Baş ağrılarına iyi gelir.

⦁ Antimikrobiyal özelliği vardır.

⦁ Ciltteki kaşıntıları azaltır.

⦁ Stres, depresyon ve kaygıyı azaltır.

⦁ Bağışıklık sistemini güçlendirir.

⦁ Kan dolaşımını arttırır.

⦁ Kas ağrılarını azaltır. Doğal bir kas gevşetici ve ağrı kesicidir. Özellikle sırt ağrılarına iyi gelir. Ağrıyan kasların ağrısını hafifletir. Bu etkileri için ağrıyan kaslar nane yağı ile ovulabilir.

⦁ Sinüsleri rahatlatır. Soğuk algınlığı, öksürük, astım, bronşit gibi sebeplerle sinüsler dolabilir. Bu yağ sinüslere etki ederek boğazı rahatlatır.

⦁ Eklem ağrılarına iyi gelir. Bunun için bir miktar nane yağı ile ⦁ lavanta yağı karıştırılarak eklemlere masaj yapılabilir.

⦁ Doğal bir enerji kaynağıdır. Kronik yorgunluğa iyi gelir. Dinlenmeyi sağlar.

⦁ Alerjik reaksiyonlara karşı koruma sağlar. İlkbaharda polenler sebebiyle oluşan yada havadaki pis maddeler sebebiyle oluşan alerjiye iyi gelir. Burun kaslarının rahatlamasını sağlar.

⦁ Konsantrasyonu arttırır. Kıyafetlerin yakasına yada yastığınıza birkaç damla damlatabilirsiniz. Bu sayede hem zihniniz canlanır, konsantrasyonunuz artar hemde geceleri rahat bir şekilde uyursunuz.

⦁ İyi bir ateş düşürücüdür. ⦁ Hindistan cevizi yağı ile birlikte karıştırılarak boyun ve ayak altları ovulursa yüksek ateşin düşmesine yardım eder.

⦁ Doğal bir böcek kovucudur. Hamamböceği, fare, sivrisinek, karınca ve örümcek gibi haşerelere etki etmesinin yanında bitler için bile kovucu bir yağdır.

⦁ Baş ağrısına iyi gelir. Gerginlik sebebiyle oluşan baş ağrılarını yatıştırır. Almanya Kiel Üniversitesi Nöroloji Kliniğinde yapılan bir araştırmaya göre, nane yağı da dahil olmak üzere bazı yağların bağ ağrılarını geçirdiği sonucuna varılmıştır. Özellikle migren ağrılarını hafifletir. Bunun için baş kısmı, alın ve şakaklar bu yağ ile ovulabilir.

⦁ Güneş yanıklarına karşı rahatlama sağlar. ⦁ Güneş yanığı oluşmuş cildi rahatlatır. Bunun için bir miktar nane yağı hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak kullanılabilir.

⦁ Mide bulantısını yok eder. Mide bulantısına karşı kulak arkası birkaç damla nane yağı ile ovulabilir.

⦁ Hazımsızlığı giderir. Bağırsaklarda gaz oluşumunu azaltır, bağırsak spazmlarını önler. Bağırsak kaslarının rahat çalışmasını sağlar. Sindirim sistemini rahatlatır. Bu sayede şişkinlik ve gaz oluşumu giderilir. Bunun için yemeklerden önce bir bardak nane çayı içilebilir.

⦁ Ağız kokularını yok eder. Bilindiği üzere çoğu diş macunu nane içeriklidir ve ağız kokularını giderir. Ağız kokusunun yok olması için dilinizin altına bir damla nane yağından damlatın. Sonra bir bardak suyu ağzınıza alarak gargara yapıp tükürün. Ağız kokusu bu şekilde engellenebilir. Aynı zamanda diş ve diş etlerine de yarar sağlar.

Arkadaşlarınla Paylaş