• ÜZERLİK TOHUMU YAĞI

Ticari uyarı:    10022015 

Mozerasyon yani tohumun zeytin ve benzeri yağa yatırılarak elde edildiği söylenen karaharmal yağları ekonomik olarak görülsede etkisi sıfırdır .

 
Ticari Uyarı:  Önemli not/ yanılgı  10042016 
Extract nedir. okuyunuz
 
Extract, ekstrakt, ekstre ya da öz gibi tanımları bulunan kurutulmuş bitkilerden, özel ekstraksiyon yöntemleri kullanılarak, ayrıştırma (osmoz) işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonucunda elde edilen, ilaç hammaddesi olarak da kullanılan bitki özlerine denir.Ekstrakt can suyunun alınması diye de tabir edilen bu işlem, güneşte veya yüksek ısıda gerçekleşirse, etken maddeler bozulur, geriye sadece toz kalır veya randımanda düşük olur.

Özetle elde edilen extract ın taşıyıcı yağ ile birleştirilmesinden etkili bir bitkisel yağ edilemez.Bu şekilde edilen yağların özellikle haricen kullanımlarda etkili olması neredeyse imkansızdır ekonomik olarakta oldukça ucuz maliyetlidir.Bu şekilde üretilmiş yaglarda  üzerlik tohumu yağıda dahildir.! 


Botanik Adı: Peganum Harmala

İngilizce Adı: Harmala Seeds Oil

Renk:  Açık 

Kıvam: Yoğun

Tohumların presslenmesi ile elde edilen Sabit Bitkisel Yağdır.

Akademik çalışmaların kısa özeti genel bilgi

Özellikle hücresel büyüme faktörlerini aktif ettiğinden ve damar genişletici etkisinden dolayı en başta vasküler kalp damar sorunlarından, lösemiden tümörel kanser çeşitlerine, neroöik etkilerinden, felç tedavilerinde kullanılabilir özelliklerine kadar 300 civarı, çok ciddi sağlık probleminin çaresi olabileceğine dair çok güçlü verilerin ve tezlerin olduğu akademik kuruluşların araştırma sonuç bildirgelerinde yeralmaktadır.Çünkü üzerliktek tohumundaki biokimyasalların canlıların biyolojik yapı kimyasında çok güçlü hücresel gelişimi artıran etkilerinin olduğu belirtiliyor.

Ayrıca piyasadaki yabancı kökenli tablet türü afrodizyakları, penis büyütücü, vücut ve geliştirici iddiasındaki bütün ürünleri de incelemiştir içeriklerinde üzerlik ile aynı alkoloitlerin, aynı biyolojik etkileri göstererek penis büyüttükleri, cinsel isteği artırdıkları, vücut geliştirdikleri vb. etkilerle faydalı oldukları yazılıdır.

Üzerlik tohumu ,harmala, harmalin, peganum.

Üzerlik Bitkisi ( Peganum Harmala)( Peganum L. ) (Syrıen Rue)

Üzerlik tohumu yağının etkisi;

Dikkat edilemesi gereken öncelikler;

Güçlü Biyokimyasal Alkoloit İçerikli Üzerlik (Peganum Harmala) bitkisinin özellikle tohumlarının, veya hazır tohum exratlarının uzman tavsiyesi ve kontrolü dışında bilinçsizce yenilerek veya içilerek oral kullanımını tavsiye edilmemektedir.Sadece 1 kez - 3 gr. saf Üzerlik tohumunun oral alınımı bile, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma ve merkezi sinir sisteminde dalgalanmalara yol açtığı kliniktir.

Dahası bu bitkinin tohumlarının özellikle, sürekli veya yüksek dozlarda kullanımının, toksik etkileri bilinmekte, zehirlenmelere, organ işlev ve merkezi sinir sistemi hasarlarına kadar yol açtıkları rapor edilmiş, vak’alar ile belgelidir.

Güçlü biyokimyasal özellik taşıyan Üzerlik bitkisi ve tohumları doğru ve kontrollü dozlarda kullanımı tedavi etkisi güçlü bir bitki iken, bilinçsiz kontrolsüz ve yüksek dozda oral alınımında çok ciddi, kalıcı hasarlı sağlık sorunlarına yol açtıkları rapor edilmektedir.

Bu olumsuzluklarını bilen Afrikalılar ve Araplar, Üzerlik bitkisinin kendisini veya tohumlarını yiyerek veya içerek oral yoldan değil üzerlik tohumunun yağını çıkartarak, beden dışından tüm vücut masajı ile erojen bölge masajı ile veya mastürbasyonda kullanmakta ve cilt yüzeyinden çıplak el ile uygulamaktadırlar.

Asırlardır bu tür kullanım güvenli şekilde uygulanmış, herhangi bir olumsuz sağlık sorunu görülmemiş ve rapor edilmemiştir.

Üzerlik tohumu yağının geleneksel kullanımı;

Modern Tıb’bın bu yüzyılda ispatladığı, üzerlik tohumundaki  biokimyasallarının damar genişletici ve doku büyütücü etkisini, Arap ve Afrika coğrafyasındaki insanlarıntahmini keşfi en az 1500 yıl öncesine dayandığı varsayılmaktadır. Bu keşif, Üzerlik Tohumu Yağının doğrudan penise uygulamaları ile görsel olarak önemli fark tespit edilmiş, yazılmadan ve hatta konuşulmadan bir gelenek olarak asırlardır nesilden nesle aktarılmıştır.

Kullanım ve uygulamalarında:

Erkek evladı buluğ çağına gelen baba çocuğunun penisi daha kalın ve büyük, ilerde de erkekliğinin güçlü olması için; bir yıl yetecek kadar,Üzerlik Tohumu Yağı’nı çocuğun odasına yarı saklı şekilde bırakır.

Bir şekilde bu yağı bulan erkek çocuk, gelişme çağı boyunca içgüdüsel olarak bu yağı mastürbasyon yaparken kayganlaştırıcı olarak kullanır. Bu uygulama hiç konuşulmadan çocuğun ergenlik dönemi bitene veya evlenene kadar her yıl tekrarlanır. Çocuk büyüyüp kendisinin de erkek evladı olursa, kendiside bu geleneği devam ettirir, bu gelenek babadan oğula asırlardır süregelen erkekler arasındaki bir uygulama gelenegi olmuştur.

Arap ve Kuzey Doğu Afrikalı çoğu aşiretin erkekleri, Üzerlik Tohumu Yağı’nın etki gücünü çok iyi bildikleri için, bu özelliği halen büyük bir ciddiyetle devam ettirmektedirler.

Yine bu aşiretlerin erkekleri evlendikten sonra ise, seksüel performanslarını korumak için; haftada en az bir defa Üzerlik tohumu Yağı ile tüm vücutlarını ovdururlar, sebebi de ‘ Erkek Kalmak İçin’’dir. Bu aşiretlerde üzerlik tohumu yağı’nın bir diğer adı da Erkek Yağı’dır.Yine bu aşiretlerin zengin erkekleri  o seneki hasat öncesi ödemesini peşin yapıp, bir küveti dolduracak kadar üzerlik tohumu yağı sipariş ederler. O seneki ürün kendilerine teslim edildiğinde de, tamamını bir küvete doldururlar. Bir dahaki hasada kadar, bir yıl boyunca, haftada en az bir kez küvetteki yağın içinde yarım saat kadar kalırlar. Bu yağ küvette bir yıl boyunca genel özelliklerini koruduğu gibi kendi fitokimyasal bir özelliği de antibakteriyal ve antifungal olması sebebiyle  insan vücudundan veya dış etkilerden oluşabilecek, hiçbir bakteri veya virüsün içinde yaşamasına izin vermez  bu özelliği de sağlıklı bir şekilde ve güvenle, 1 yıl boyunca olduğu gibi kullanılmasına imkan tanır. Bu uygulama oldukça pahalı olduğu içinde, sadece zenginlerin yapabileceği bir uygulamadır. Ayrıca bu uygulama aşırı zenginliğin göstergesi kabul edilir.

Arapların, birinin aşırı zenginliğini anlatmak için söyledikleri Üzerlik Tohumu ‘Yağında Yatıyor ‘ lafı, veya birinin cimriliğini anlatmak için söyledikleri,                       ``Evde Üzerlik Tohumu Yağı içinde yatıyor, ama dışarıda paçavrayla geziyor`` atasözü  bu şekilde türemedir.

Yine bu bölgelerde asırlardır evli çiftlerin en pratik doğum kontrol yöntemi olan; vajinal yerine anal birleşme esnasında;anüs kasları gevşetici, kayganlaştırıcı ve dezenfektan özelliklerinden ötürü, Üzerlik Tohumu Yağı en popüler ürün olarak yatak odalarının demirbaşlarındandır

Üzerlik Tohumu Yağı aynı zamanda, saç dahil, cilt yaşlanma etkilerini yavaşlatan, çok etkili çerçek bir Anti-Age üründür.Artrit ağrılarında ,FELÇ VE İNMELERDE antispazm ,bioaktif ,diüretik ,mide ve akciğer temizleyici ve nefes darlığında ,verem karaciğer hastalıklarında , kronik baş ağrılarında,ateş düşürücü ve enfeksiyonlarda ,deri hastalıklarında ve sedefte ,bel ve romatizmal ağrılarda güvenle kullanılabilirliğide belirtilmiştir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

ÜZERLİK TOHUMU YAĞI

  • 40,00TL

  • Vergiler Hariç: 40,00TL